HUSK Skudefestivalen denne uken. Det er meldt flott vær resten av uken. Mange båter er allerede på plass. Det er gratis havneavgift som det alltid har vært under festivalen. Her er link til hjemmesiden til Skudefestivalen; http://www.skudefestivalen.no/

Festivalprogram 2013 26.06.13

SKUDEFESTIVALEN – 20 ÅRSJUBILEUM PROGRAM 2013

ONSDAG 3. JULI

RUNE BJERGA «Humorshow»
20:00 KULTURHUSET Dørene åpner klokka 19:30
 
INGVALD ALVSEIKE
21:00 LANTERNEN
 
OLAV BRATTLI – pianobar
21.00 SMIÅ

 

TORSDAG 4. JULI

SALGSBODER OG UTSTILLERE ÅPNER
12:00 SENTRUM
 
ÅPNING FESTIVALUTSTILLING
12:00 BYTUNET – Åpning v/banksjef Alf Inge Flokketved
Festivalutstiller: Brian Wallace
 
RADIO 102s SOMMERSHOW Direkte sending
12:00 SCENEN VED HAVNEN
 
UTESERVERING
14:00 ANDYS GARDEN
 
ÅPNING AV SKUDEFESTIVALEN 2012
17:00 SCENEN V.HAVNEN /Riksantikvar Jørn Holme
Utdeling av Skudenes & Aakra Sparebanks kulturpris ”Fiskaren” Underholdning v/Elise & Jan Tore Varne
Konferansier: Kjell M, Flotve
 
KOKKEKURS FOR VOKSNE Fisk og sjømat.
18.00 TÅKELURFABRIKKEN – Kursholder: Margit Vea. Påmelding: 4825 9233
 
ALLSANG PÅ BEDEHUSET
19:00 SKUDENES BEDEHUS Søstrene Dale, Alice Endresen, Ton Angelon,
Maria, Leif og Laila, Karl E. Endresen, Elisabeth Litlehamar og Skudenes sangkvartett
 
RUNE BJERGA «Humorshow»
20:00 KULTURHUSET – Dørene åpner kl. 19:30
 
KURT NILSEN
21:00 KARMØYBANKEN ARENA Oppvarming med DJ Radio 102s EgilHoueland.
Dørene åpner kl. 21:00
 
OLES ANGELS
21:00 SJØMANNSFORENINGEN
 
INGVALD ALVSEIKE
21:00 LANTERNEN
 
OLAV BRATTLI – pianobar
21.00 SMIÅ
 
MOT MIDNATT MED RITA ERIKSEN
22:00 HOLMEN BRYGGE
 
TAKK FOR DAGEN Thore Andre Lindstad
22:00 SKUDENES BEDEHUS

 

FREDAG 5. JULI

SALGSBODER OG UTSTILLERE ÅPNER
11:00 SENTRUM
 
FESTIVALUTSTILLING
12:00 BYTUNET
 
KAFETREFF
12:00 SKUDENES BEDEHUS Trekkspillkameratene
 
TUR MED VETERANBUSS RUNDT SKUDENESHAVN
12:00 VED KULTURHUSET
 
SKUDEFESTIVALENS SJØMATKOKKEKURS FOR BARN
12:00 TORGET m/Margit Vea
 
KAFE OG UTESERVERING
12:00 HOLMEN BRYGGE
 
«FISKESPRELL» – FOR BARN FRA 6 ÅR
12:00 TORGET
 
INGEBJØRG ANDREA VIKs TRIO
13.30 SCENEN VED HAVNEN
 
LOTTOGJENGEN
14:00 SCENEN VED HAVNEN
 
BERIT LIE LESER PRØYSEN
14:00 SKUDENES BEDEHUS
 
SYNTH & LE
14:00 ANDYS GARDEN
 
EGEDES TIVOLI
15:00 KAIEN
 
BENT OG JAN INGE
16.00 SMIÅ HAGEN
 
TUR MED VETERANBUSS RUNDT SKUDENESHAVN
16:00 VED KULTURHUSET
 
MØT TRUBADUREN ALEKSANDER HAUGE
17:00 SKUDENES BEDEHUS
 
RUNE BJERGA «Humorshow»
18:30 KULTURHUSET – Dørene åpner kl. 18:00
 
KARI BREMNES M/BAND
19:00 FALNES KIRKE – Dørene åpner kl. 18:30
 
RUNE BJERGA «Humorshow»
21:00 KULTURHUSET – Dørene åpner kl. 20:30
 
ERIK & KRISS
21:00 KARMØYBANKEN ARENA Oppvarming med DJ Ronny Gjermundsen
Dørene åpner kl. 21:00
 
PAKKERS – IRSK AFTEN PÅ NORSK
21:00 RÅSEGLARHUSET
 
BLUES – BJØRN BERGE
21:00 HOLMEN BRYGGE
 
SEINKVELD – REIDAR & SVEINUNG
22:00 TÅKELURFABRIKKEN – Reidar Munkejord og Sveinung Hølmebakk
 
DANS – HELGESEN.NO
21:00 M/S SANDNES TÅKELURKAIEN
 
OLES ANGELS
21:00 SJØMANNSFORENINGEN
 
RABBAGAST
21:00 LANTERNEN
 
OLAV BRATTLI – pianobar
21.00 SMIÅ
 
TEDDYBEARS MED ELVISSHOW
22:00 SKUDENES BEDEHUS

 

LØRDAG 6. JULI

CONVOY CUP SEILAS
10:00 START VIKESJØEN
 
SALGSBODER OG UTSTILLERE ÅPNER
11:00 SENTRUM
 
FILM og OMVISNING PÅ VETERANSKIPET M/S SANDNES
11:00 TÅKELURKAIEN – Servering
 
SKUDENES SJØMANNSFORENINGS SHANTYKOR & HAUGESUND SHANTYKOR
11:30 SCENEN VED HAVNEN
 
FESTIVALUTSTILLING
12:00 BYTUNET
 
KAFE OG UTESERVERING
12:00 HOLMEN BRYGGE
 
SKUDEFESTIVALENS SJØMATKOKKEKURS FOR BARN m/Margit Vea
12:00 TORGET
 
KAFETREFF
12:00 SKUDENES BEDEHUS – Gladsang med Senores
 
TUR MED VETERANBUSS RUNDT SKUDENESHAVN
12:00 VED KULTURHUSET
 
SILDAKONGENS JUBILEUMSTALE TIL FOLKET
13:00 SCENEN VED HAVNEN
 
ELISE & JAN TORE VARNE
13:30 SCENEN VED HAVNEN
 
BEKRANSNING MINNESMERKE OVER DE FALNE
13:00 PARKEN v/Bente Thorsen, Skudenes Sjømannsforenings Shantykor
 
SLOGMÅKANE & PAKKERS
14:00 ANDYS GARDEN
 
FERJENE PÅ SKUDEFJORDEN
14:00 SKUDENES BEDEHUS – Foredrag v/Jone Laugaland
 
TUR MED VETERANBUSS RUNDT SKUDENESHAVN
14:00 VED KULTURHUSET
 
LOTTO m/flere
15:00 SCENEN VED HAVNEN
 
TUR MED VETERANBUSS RUNDT SKUDENESHAVN
16:00 VED KULTURHUSET
 
BENT OG JAN INGE
16.00 SMIÅ HAGEN
 
CONVOY CUP PREMIEUTDELING
17:00 SCENEN VED HAVNEN
Utdeling av Gassco’s Kystkulturpris
Underholdning ved Elise & Jan Tore Varne Konferansier: Bjørn Toft
 
BRUDESHOW MED AGAPE
17:00 SKUDENES BEDEHUS
 
JUBILEUMSKONSERT – GRATIS
19.00 PAVILJONGEN
a1, TRINE REIN og SVEINJUN G HØLMEBAKK
 
KONSERT GUNSTEIN DRAUGEDALEN OG ELISE VARNE
20:00 SKUDENES BEDEHUS
 
RUNE BJERGA «Humorshow
20:00 KULTURHUSET – Dørene åpner kl. 19:30
 
HULDRA & TEMET NOSCE
21:00 KARMØYBANKEN ARENA – Dørene åpner kl. 21:00
 
OLES ANGELS
21:00 SJØMANNSFORENINGEN
 
RABBAGAST
21:00 LANTERNEN
 
OLAV BRATTLI – pianobar
21.00 SMIÅ
 
PAKKERS – IRSK AFTEN PÅ NORSK
21:00 RÅSEGLARHUSET
 
DANS- HELGESEN.NO
21:00 M/S SANDNES TÅKELURKAIEN
 
TAKK FOR DAGEN
22:00 SKUDENES BEDEHUS – Einar Haukland
 
FYRVERKERI
24:00 SENTRUM

 

SØNDAG 7. JULI

SALGSBODER OG UTSTILLERE ÅPNER
11:00 SENTRUM
 
FRILUFTGUDSTJENESTE
11:00 PAVILJONGEN – Gunstein Draugedalen
 
FILM og OMVISNING PÅ VETERANSKIPET M/S SANDNES
11:00 TÅKELURKAIEN – Servering
 
SKUDEFESTIVALENS SJØMATKOKKEKURS FOR BARN m/Margit Vea
12:00 TORGET
 
FESTIVALUTSTILLING
12:00 BYTUNET
 
EGEDES TIVOLI
13:00 KAIEN
 
GOLF FESTIVAL OPEN
13:00 KARMØY GOLFBANE